Signup now!
South Wedding Dreams - Welcome to the Wonderful World of Wedding Community helps you connect and share with the people in your life.

Czy pigułka aborcyjna i poranek po pigułce są takie same

Co to jest „pigułka aborcyjna"? Czy pigułka aborcyjna i „pigułka poranna" to to samo? Pigułka aborcyjna i pigułka poranna nie są tymi samymi lekami i każdy z nich działa zupełnie inaczej. Ten artykuł jest przeznaczony do celów informacyjnych, abyś mógł rozróżnić pigułkę poranną po aborcji.

Morning After Pill, znana również jako Plan B, jest popularną nazwą wielu marek tabletek antykoncepcyjnych zawierających hormon Lewonorgestrel. Pigułki te można stosować, aby zapobiec owulacji i nie zaszkodzić istniejącej ciąży, jeśli są przyjmowane zgodnie z zaleceniami. W Kalifornii nie jest wymagana recepta na uzyskanie pigułek antykoncepcyjnych.

Pigułka aborcyjna to lek o nazwie Mifepristone, Mifeprex lub RU486 i jest dostępny wyłącznie na receptę. Mifepriston, stosowany w połączeniu z misoprostolem, zaburza istniejącą ciążę (ale nie, jeśli ciąża jest ciążą pozamaciczną - konieczne będą inne procedury lub leki). Jest teraz zatwierdzony do stosowania do 70 dni (10 tygodni) od ostatniego okresu miesiączkowego kobiety w celu zakończenia wczesnej ciąży. Mifepriston jest wydawany wyłącznie na receptę w lokalnej aptece, takiej jak Walgreen's Pharmacy lub CVS Pharmacy.

Zakłócanie istniejącej ciąży jest dwuczęściowym schematem podczas używania tych tabletek. Mifepriston lub Mifeprex jest anty-progesteronem, który kończy ciążę, blokując receptory ściany macicy na hormon progesteron. To powoduje, że podszewka ścian macicy zrzuca się tak, jak podczas cyklu miesiączkowego. Zmiękcza i rozszerza szyjkę macicy, ułatwiając w ten sposób aborcję.

Mizoprostol stosuje się w celu usunięcia ciąży. Mizoprostol jest prostaglandyną, która wywołuje skurcze macicy oraz zmiękcza i rozszerza szyjkę macicy. Stosuje się go około dwa dni po przyjęciu Mifepristone, aby zakończyć proces aborcji. If you loved this posting and you would like to get a lot more data relating to tabletki poronne do 9 tygodnia gdzie kupic kindly stop by our web site. W przypadku stosowania w połączeniu z Mifepristone, aborcja jest zakończona przez około 97% czasu.

Po przyjęciu schematu Mifepristone i Misoprostolu często występuje skurcze miednicy oraz krwawienia i plamienia z pochwy, w tym wydalanie tkanek i zakrzepów krwi przez średnio 9–16 dni. Często występują również nudności, wymioty, zawroty głowy, bóle głowy, gorączka, dreszcze, osłabienie i biegunka.

Wizyta kontrolna 7-14 dni po przyjęciu pigułki aborcyjnej jest bardzo ważna, aby upewnić się, że nie pozostały żadne tkanki i że aborcja przebiegła pomyślnie. W przypadku, gdy Mifepristone nie zadziałał, co ustalono podczas badania ultrasonograficznego podczas wizyty kontrolnej, kobieta omówi swoje opcje ze swoim dostawcą.
Captcha Challenge
Reload Image
Type in the verification code above